Start projektu słowami jednej z członkiń Grupy Projektowej

Po listopadowej rekrutacji i grudniowych przygotowaniach, w styczniu rozpoczęliśmy spotkania z Grupą Projektową! To 14 wspaniałych i bardzo zaangażowanych osób, z różnymi doświadczeniami choroby chronicznej.

Ponieważ chcemy w naszej pracy oddać głos pacjentom i pacjentkom, także na naszym blogu zapraszamy członkinie i członków Grupy Projektowej, aby opowiedzieli o swoich doświadczeniach z pracy nad nowym modułem w aplikacji. O tym jak wyglądał start projektu pisze jedna z uczestniczek grupy – Magdalena Miłkowska – 32 letnia kobieta, która w przeszłości chorowała na ziarnicę złośliwą. Dzisiaj działa społecznie na rzecz świadomości o życiu w chorobie nowotworowej i po wyleczeniu. Na co dzień mieszka i żyje w Londynie.

 
“Czas pandemiczny bardzo odmienił rzeczywistość nas wszystkich. Również pacjentów, zarówno tych, którzy o swoje zdrowie walczą od dawna jak i tych, którzy dopiero szukają pierwszych informacji.
Nie tylko pandemia, ale również nowy rok, to zazwyczaj czas kiedy wszyscy ruszamy z nowymi projektami. Tak jest także w przypadku fundacji Ludzie i Medycyna oraz Grupy Projektowej, która powstała w ramach projektu “Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą”

14 osób doświadczonych walką o swoje zdrowie i lepszą jakość życia rozpoczęło spotkania on-line, które mają usprawnić aplikację Pacjenci Pacjentom. Na cotygodniowych warsztatach o ustrukturyzowanej agendzie trwają prace nad modernizacją, która ma na celu jeszcze bardziej wyjść do jej użytkowników i ich potrzeb.

Pierwsze spotkanie miało zdecydowanie zapoznawczy charakter, ale nie zabrakło też części formalnej, w której uczestniczki i uczestnicy  poznali bliżej metodologię Design Thinking – będą w niej pracować przez najbliższe miesiące. 

Z kolei podczas drugiego warsztatu udało się już wypracować cel badawczy oraz ruszyć pełną parą nad metodami poszukiwania odpowiedzi co do potrzeb pacjentów przewlekle chorych oraz ich oczekiwań. 


Technologia staje się nie tylko odpowiedzią dla klientów chcących wygodnie robić zakupy odzieżowe czy spożywcze przez Internet. To przede wszystkim możliwość włączenia tych osób, które mają kłopot z dostępem do profesjonalistów, czy ludzi o podobnych doświadczeniach, osób z ograniczeniami finansowymi, a nierzadko i fizycznymi.

Wielką przewagą projektu jest fakt, iż nad ulepszeniem aplikacji Pacjenci Pacjentom pracują osoby doświadczone długimi kuracjami medycznymi, ciężkimi i lżejszymi diagnozami, które prowadzą normalne życie pomimo jednostek chorobowych. Dzięki wsparciu profesjonalistów z fundacji, Luizy Pianki i Roberta Statkiewicza, prace odbywają się w określonych ramach czasowych przy użyciu nowoczesnych i zaawansowanych technologii jak tablica wirtualna czy wielofunkcyjny czat, gdzie blisko 20 osób z najróżniejszych miejsc z całej Polski i nie tylko może wspólnie myśleć o lepszym jutrze dla innych.

Jakość aktywności, którą podjęła fundacja wraz z Grupą Projektową jest ogromną szansą na jeszcze lepsze dotarcie do osób, które chcą rozwijać wiedzę na temat swojego zdrowia, chcą wymieniać się doświadczeniami, chcą być głosem w swojej własnej sprawie. Głęboko wierzymy, że uda nam się znaleźć jeszcze nowocześniejsze rozwiązanie, które pomoże wielu osobom z diagnozą i znacznie poprawi jakość ich codzienności pomimo diagnozy.

Prace potrwają przez około kolejne dwa miesiące. Postępy możecie śledzić zarówno na oficjalnym fanpage’u FB fundacji Ludzie i Medycyna jak i samej aplikacji Pacjenci Pacjentom. Jeżeli nadal się zastanawiasz czy aplikacja to opcja dla Ciebie najlepiej przetestuj sam. Rozwiązanie jest dostępne darmowo dla systemu Android. Znajdziesz je w sklepie GOOGLE PLAY.

Do usłyszenia w następnym poście!”

Cały projekt  „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą ”realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.