Menu
Jak łączyć pracę z chorobą przewlekłą? Co zrobić by zdobyć rzetelne informacje o swojej chorobie w sieci? Czym jest obraz choroby i jak można go zmienić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskacie podczas konferencji “O chorowaniu po ludzku” organizowanej przez naszą Fundację już 11 lutego 2023 roku. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.
W konferencji udział wezmą pacjenci, którzy podzielą się z nami swoim doświadczeniem, a także specjaliści, psychologowie i psychoterapeuci. Wśród naszych prelegentów pojawią się również osoby bezpośrednio działające w Fundacji. Robert Statkiewicz i Magda Bogdanowicz opowiedzą o tym, jak grupa 14 pacjentów i pacjentek pracowała nad rozbudowaniem aplikacji o moduł samoedukacyjny, Helena Butkiewicz podzieli się swoją wiedzą praktyczną na temat tego, jak szukać rzetelnych informacji w internecie, a Aneta Wąż poprowadzi warsztat, na którym uczestnicy zyskają cenną wiedzę, jak kształtować zdrowy obraz choroby. Całe wydarzenie podzielono na 4 bloki tematyczne. Oprócz wysłuchania wystąpień zaproszonych ekspertów i ekspertek, będzie można również wziąć udział w warsztatach i poznać zagadnienia od praktycznej strony.
Zachęcamy do posłuchania o tym, jak szukać rzetelnych źródeł w Internecie i nie zgubić się wśród zalewającego nas z każdej strony strumienia, często sprzecznych ze sobą informacji. O tym opowiedzą Wam Paulina Łopatniuk – lekarka i autorka bloga popularnonaukowego “Patolodzy na klatce”, Helena Butkiewicz – świeżo upieczona doktor(ka) nauk chemicznych i krystalografka i Aleksandra Wiederek-Barańska uczestniczka #aweinPoland i wielu kampanii społecznych dotyczących profilaktyki antynowotworowej i raka piersi.
Podczas konferencji można będzie również uzyskać informacje o tym, jak łączyć normalne, codzienne życie z chorobą przewlekłą, czy jest to w ogóle możliwe i czy praca może dawać satysfakcję osobom w takiej sytuacji. O swoich doświadczeniach opowiedzą Kamila Belczyk Panków, która zyskała drugie życie po udanym przeszczepie nerki, Justyna Dziomdziora – dietetyczka, pacjentka z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i była stomiczka i Paulina Wesołek – coach, studentka psychologii i rekruterka.
Wśród tematów, które poruszymy pojawi się również zagadnienie obrazu choroby. Dowiecie się, jak on się kształtuje, jak wpływa na pacjenta, a także czym jest indywidualne podejście do choroby. Swoją wiedzą podzielą się Marta Banout – psycholożka i psychoterapeutka, która na co dzień pracuje w centrum terapeutycznym, a także na oddziale onkologicznym w szpitalu w Rybniku, Agnieszka Matan – komiczka stołeczna, improwizatorka i scenarzystka, którą kochają choroby autoimmunologiczne, a także Karolina Wiktor – artystka, która w wyniku pęknięcia tętniaka doświadczyła afazji, z której wychodzi krok po kroku od 14 lat.
Głos w sprawie głosu pacjentów zabiorą Anna Wietrzykowska, psycholog i psychoterapeutka, Konrad Zieliński zmagający się z utratą głosu spowodowaną rakiem krtani, jak również Robert Statkiewicz i Magda Bogdanowicz członkowie Fundacji i współtwórcy aplikacji Pacjenci Pacjentom. Jak i co mówić, żeby zostać wysłuchanym przez lekarzy? Jak zwrócić uwagę na to jak ważny jest głos pacjentów w dyskusji o chorobie? Dowiecie się już 11 lutego!
Konferencja odbędzie się online na platformie Gridaly. Link do zapisów: https://o-chorowaniu-po-ludzku.gridaly.com/registration. Tam znajdziecie również szczegółowy harmonogram wydarzenia. Serdecznie zapraszamy każdego zainteresowanego. Start 9:30. Nie możemy się już doczekać, żeby Was tam zobaczyć!
Artykuł opublikowany w ramach realizacji projektu „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
kontakt
fundacja@ludzieimedycyna.pl
ul. Barska 11/13/16
K02-315 Warszawa
@ 2023 Wszelkie prawa zastrzerzone Fundacja Ludzie i Medycyna