Prototypy Grupy Projektowej do modułu samoedukacyjnego

Wydaje się, że nie tak dawno szukaliśmy osób chętnych do współpracy w naszej Grupie Projektowej, a tymczasem mijają już trzy miesiące, odkąd działamy wspólnie na wysokich obrotach. Wszystko po to, aby stworzyć nową przestrzeń dla pacjentów i pacjentek korzystających z aplikacji Pacjenci Pacjentom!

Podczas dotychczasowych intensywnych spotkań dopracowaliśmy prototypy rozwiązań, a teraz przyszedł czas na ich testy.

Dlaczego chcemy je sprawdzać? Po to, żeby zobaczyć czy będą dobrą odpowiedzią na potrzeby innych osób z doświadczeniem choroby przewlekłej. Grupa Projektowa chce sprawdzić, co można w ich pomysłach poprawić, zmienić, lub które pomysły odłożyć „na półkę”.

Przedstawiamy prototypy, które powstały podczas kreatywnych warsztatów na czwartkowych spotkaniach Grupy. Każda z trzech grup oznaczonych kolorami wypracowała jeden prototyp.

Pomysł grupy Różowej:

Biesiada

Inspiracją dla grupy Różowej było wspólne gotowanie i biesiadowanie przy jednym stole. Moduł samoedukacyjny w tym pomyśle przybiera formę gości przy stole, jedzących smaczne potrawy. Na każdy dzień jest inny przepis na „pyszne danie” dla osoby odwiedzającej aplikację. Przepisami będą  różnego typu materiały i będą one dopasowane do nastroju odbiorcy. Każda z osób siedzących przy stole reprezentuje inny obszar tematyczny. Mamy tutaj: 

  • porady od psychologów,
  • rozmowy z innymi pacjentami,
  • materiały motywujące (np. wywiady z innymi osobami żyjącymi z chorobą przewlekłą, webinary), 
  • informacje o diecie i przepisy, 
  • nowinki medyczne, 
  • przestrzeń rozrywkową
  • deser – coś dobrego dla ciała i ducha, czyli ćwiczenia oddechowe, jogę i miłe słowo od innych użytkowników i użytkowniczek. 

Smacznego!

Pomysł grupy Żółtej:

Nie bądź sam z chorobą czyli Baza wiedzy dla Pacjentów

Pomysł jest koncepcją ogromnej bazy wiedzy na tematy interesujące pacjentki i pacjentów. Grupa Żółta postawiła na szeroki wybór formatów i tematów, uwzględniając między innymi artykuły, webinary, konferencje, czy podcasty. 

Zaplanowano też funkcje użyteczne dla użytkowników: 

  • dodanie wydarzenia do swojego kalendarza, 
  • możliwość zapisania ulubionych materiałów w swoim profilu, 
  • śledzenie postępów w zdobywaniu wiedzy, na przykład poprzez oznaczanie przerobionych materiałów.

Grupa Żółta pomyślała też o osobach, które lubią dyskutować z innymi, umożliwiając pozostawienie komentarza zapraszającego do rozmowy. 

Pomysł grupy Niebieskiej:

Spotkajmy się!

Ten pomysł bazuje na idei współpracy, najlepiej podczas wspólnych spotkań 😊 

Propozycja modułu samoedukacyjnego grupy Niebieskiej zakłada tworzenie wydarzeń online lub spotkań na żywo, do których mogą dołączyć zainteresowani użytkownicy aplikacji. Tematyka wydarzeń może być dowolna, czy będą to wspólne lekcje hiszpańskiego czy kolektywne pieczenie chleba, będzie to zależeć od samych zainteresowanych!

Określone za to będę obszary spotkań. Wśród propozycji znalazły się: Nauka, Kuchnia, Ploteczki, Rekreacja, Sport i Kultura. Aplikacja automatycznie poinformuje  użytkowników o wszelkich zmianach w wydarzeniu. Będzie można też obserwować interesujące wydarzenia, bez deklaracji obecności.

Cały projekt „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.