Menu
Grupa Projektowa, czyli 14 osób z chorobą przewlekłą, wspólnie pracująca nad nową przestrzenią dla pacjentów, zakończyła swoje spotkania. Nie oznacza to, że prace nad nowym modułem ustały, wręcz przeciwnie!
Efekty pracy grupy stały się podstawą działania nowego zespołu, który utworzyliśmy z osób dotychczas pracujących przy projekcie: Luizy Pianki i Roberta Statkiewicza – koordynatorów Grupy Projektowej; Anety Wąż, Magdy Bogdanowicz i Joanny Zembaczyńskiej – członkiń tej Grupy, które podjęły decyzję o pozostaniu w Fundacji oraz osób, które zdecydowały się razem z nami go rozwijać: Magdy Gruszczyk i Rafała Sieńkowskiego – Designerów działających w Fundacji i projekcie Pacjenci Pacjentom.
W pierwszej kolejności wspólnie omówiliśmy rezultaty działania Grupy Projektowej, skupiając się przede wszystkim na opisanych we wcześniejszym wpisie prototypach Grupy oraz przeprowadzonych na nich testach. Szczególną uwagę zwróciliśmy na głosowanie, które odbyło się podczas ostatniego spotkania Grupy, czyli na te pomysły, które zdaniem jej członków powinny znaleźć się w finalnej wersji modułu.
Następnie przygotowaliśmy prezentacje z inspiracji i dobrych praktyk, czyli tych rozwiązań, które widzieliśmy u innych i które mogłyby się sprawdzić w aplikacji Pacjenci Pacjentom. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że było to niezwykle kreatywne spotkanie. Przedyskutowaliśmy niezliczoną ilość pomysłów, łączyliśmy je z dotychczasowymi projektami i stworzyliśmy zupełnie nowe. To właśnie na tym spotkaniu powstały zalążki prototypu, którego zdjęcie widzicie powyżej!
Jakie były nasze dalsze kroki? Luiza, Robert, Aneta i Magda B przygotowali własne prototypy modułu samoedukacyjnego. Każde z nich stworzyło je według własnej wizji, z jednoczesnym zachowaniem ustaleń zespołu. W trakcie ich powstawania zostały wykorzystane persony – reprezentacje użytkowników aplikacji, wykreowane podczas działań Grupy Projektowej. W efekcie otrzymaliśmy fantastyczne koncepcje, które uzupełniały się wzajemnie, dodawały świeżości dotychczasowym ideom i podsuwały pomysły, które do tej pory nie pojawiły się w trakcie prac.
Zdjęcie, które znajduje się na początku tego wpisu, to dzieło Rafała, którego zadaniem było połączenie najlepszych – naszym zdaniem – elementów stworzonych prototypów. Wcześniej poddaliśmy je krytycznej analizie, oceniając mocne i słabe strony każdego z nich.
Jakie mamy plany na najbliższą przyszłość?
Czeka nas niezwykle intensywny czas. Wchodzimy w okres zweryfikowania naszych założeń z doświadczeniami pacjentów. Przed nami szereg badań i przygotowań do nich – tworzenie prototypów przystosowanych do przeprowadzenia testów, przygotowanie harmonogramu badań i narzędzi do nich, rekrutacja i inne. Niecierpliwie czekamy na efekty .
Artykuł opublikowany w ramach realizacji projektu „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
kontakt
fundacja@ludzieimedycyna.pl
ul. Barska 11/13/16
K02-315 Warszawa
@ 2023 Wszelkie prawa zastrzerzone Fundacja Ludzie i Medycyna