„Czy i jak choroba wyklucza mnie z życia? Jak sobie z tym radzę?” – nad tym będziemy pracować w pacjenckich grupach roboczych podczas warsztatów „Siła jest w nas! Pacjenci pacjentom”. Chcemy, aby uczestniczy i uczestniczki warsztatów zwiększali swoje kompetencje radzenia sobie z chorobą poprzez uczenie się z doświadczeń innych.
Zespół fundacji ludzie i medycyna współpracuje z organizatorami Dnia Chorób Rzadkich na Wydziale Biologii UW 2021. To niezwykła konferencja, która łączy naukowców, lekarzy, pacjentów i uczniów! Mam wrażenie po zeszłorocznej edycji, że to wydarzenie nie tylko służy popularyzacji, ale może stać się też takim tyglem wymiany pomysłów, a przez to naprawdę wspierać aktywność pacjentów!
Zobacz, jaki ciekawy w tym roku program (a w nim i nasze warsztaty):

Warsztaty „Siła jest w nas! Pacjenci pacjentom”
Warsztat służy wymianie doświadczeń między pacjentami i budowaniu kompetencji radzenia sobie z chorobą na doświadczeniach innych pacjentów. Będziemy pracować w grupach roboczych. Chcemy podyskutować, zebrać i spisać doświadczenia osób żyjacych z chorobami rzadkimi na temat wykluczenia. Zaprosimy uczestników i uczestniczki do rozmowy o tym, jak – i czy – choroba wyklucza ich jakoś z życia, w jaki sposób, jak to odczuwają i – co najważniejsze – jakie mają swoje sposoby na radzenie sobie z tym.
W szczególności porozmawiamy o obszarach:
A. praca/rozwój
B. styl życia
C. życie osobiste (rodzina, bliscy)
W każdej grupie roboczej odbywać się będzie praca nad sposobami radzenia sobie z trudnościami choroby. Zebrane pomysły będą mogły zostać wykorzystane przez samych uczestników i uczestniczki spotkania. Dodatkowo, jeśli praca dobrze nam pójdzie, chcemy podzielić się nimi na blogu: spisać je, opracować, i pokazać innym osobom żyjącycm z chorobami rzadkimi. Uważamy, że taki zbiór doświadczeń osobistych może stać się wartościowym rodzajem poradnika dla innych.
Warsztaty odbędą się 26 lutego w piątek, w godzinach 12.00-14.00, na platformie zoom.
Udział po wcześniejszych zapisach: https://www.facebook.com/events/436461840732208
Prowadzenie spotkania: członkowie zespołu fundacji ludzie i medycyna: Ania Charko, psycholożka zdrowia, pacjentka, Alicja Sekret, coach zdrowia, pacjentka, Robert Statkiewicz, badacz UX i etnograf.
Zapraszamy!!!