Konferencja "O chorowaniu po ludzku" już za nami!

Było gorąco! W sobotę 11 lutego odbyła się nasza długo wyczekiwana konferencja “O chorowaniu po ludzku”, na której poruszaliśmy 4 ważne dla pacjentów tematy. Były to: obraz choroby, głos pacjentów w chorobie, praca z chorobą przewlekłą i blok o szukaniu rzetelnych informacji w Internecie. Uczestnicy naszej konferencji mogli też wziąć udział w warsztatach tematycznych. Wydarzenie zorganizowaliśmy w ramach projektu „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.

To było naprawdę intensywne i produktywnie zagospodarowane 6 godzin, co nie udałoby się bez naszych prelegentów i przede wszystkim bez oglądających nas i słuchających pacjentek i pacjentów. Na platformie Gridaly przez całą konferencję zagościło aż 270 osób, a film z konferencji obejrzano aż 1014 razy. To dla nas bardzo ważne, że możemy trafiać do tak licznej grupy. Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konferencji: przede wszystkim naszym grantodawcom, gdyż organizacja konferencji była częścią realizacji projektu w ramach dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. W dalszej kolejności chcielibyśmy podziękować naszym partnerom: PZU ZdrowieInstytutowi Komunikacji Zdrowotnej, portalowi HelloZdrowie, Gridaly, Blackbird, iYoni, Przestrzeń.in, Adze Szuścik i Flow PR. Brawa należą się też wszystkim osobom, które wspierały i przygotowywały naszych mówców do wystąpień, a także oczywiście członkom Fundacji, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie wydarzenia. 

Na naszej scenie wystąpiło 12 mówców, każdy z nich opowiedział o swoim doświadczeniu i podzielił się swoją wiedzą, co spotkało się z pozytywnym odbiorem słuchaczy, którzy przekazywali swoje wrażenia i przemyślenia na czacie, czy też reagowali przy użyciu emotek na to, co działo się na scenie głównej. W trakcie konferencji nasi eksperci odpowiadali też na zadawane pytania w sekcji Kawusia z ekspertem, a w zakładce Grywalizacja zachęcaliśmy wszystkich uczestników do aktywnego udziału poprzez quizy, pytania, czy zadania.

Podziękowania należą się też Agnieszce Matan, która nie tylko jako pierwsza prelegentka otworzyła konferencję, ale również dokonała humorystycznego podsumowania całego wydarzenia. W swoim podsumowaniu mówiła o wyważonym podejściu do chorób przewlekłych i chorowania, o rozmowach bez ściemy, o tym jak poruszyły ją wystąpienia innych, a także jak mogła utożsamiać się z nimi na wielu, różnych płaszczyznach. Był śmiech, łzy wzruszenia, po prostu cała gama emocji. Agnieszka Matan zwróciła uwagę na to, że cała konferencja była pewną szczerą formą mówienia o chorowaniu. Bez żadnego tabu, ale też bez zbędnego upiększania rzeczywistości, która w życiu z chorobą jest zwyczajnie trudna. Mówiła też o tym jak chorowanie uczy elastyczności i zmiany podejścia do wielu spraw, ale zaznaczała też, aby przede wszystkim być wyrozumiałym dla siebie samego. Oprócz ludzi, którzy byli największą wartością całego spotkania, istotna była również warstwa merytoryczna. Konferencja stanowiła bowiem świetną okazję do pogłębienia swojej wiedzy w temacie chorób przewlekłych, jak również zdobycia informacji o tym jak szukać rzetelnych źródeł w internecie, co bardzo pomaga zminimalizować stres w chorobie.

Całe wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia platformy Gridaly, dzięki której mogliśmy w tak bogaty sposób zaprezentować uczestnikom nasze treści, stworzyć miejsce na warsztaty, udostępnić możliwość rozmowy, a także nagrać całe przedsięwzięcie dla tych, którzy nie mogli być z nami tego dnia! Nadzieję w chorobie daje nam druga osoba, która na co dzień jest w podobnej sytuacji i to chcieliśmy również podkreślić na tej konferencji. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia podsumowania konferencji autorstwa Agnieszki Matan: