aktualizacja aplikacji

Zmieniamy się dla Was-nowości w aplikacji Pacjenci Pacjentom

Stale rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom, aby była przyjaźniejsza i bardziej intuicyjna dla użytkowników. Sprawdzamy też, co należy poprawić, co byłoby wygodniejszym rozwiązaniem. Pracę wspomaga niegasnące zaangażowanie członków i członkiń projektu, którzy samodzielnie testują aplikację. Wszystko po to, żebyście Wy użytkownicy mogli czerpać z niej jak najwięcej!

Obecnie dostępną dla użytkowników opcją w aplikacji są tzw. rozmowy, gdzie po wyszukaniu osoby w zakładce “pacjenci” można rozpocząć z nią konwersację. W aplikacji ma pojawić się teraz również możliwość uczestnictwa w tzw. klubach. Będą one miejscem do wymiany informacji między pacjentami. W ramach pracy nad nową przestrzenią w aplikacji, czyli tzw. modułem samoedukacyjnym, zaprojektowaliśmy dla Was dwa rodzaje klubów – społeczności oraz kursy. 

Dzięki klubom można będzie nie tylko poznać inne osoby, które również przeżywają podobne trudności, ale też pogłębić swoją wiedzę na temat choroby, za pośrednictwem opcji udostępniania materiałów. Daje to pacjentom możliwość komentowania i większej wymiany opinii między sobą, a to natomiast sprzyja integracji. Dostępna będzie również opcja stworzenia własnego klubu, w którym każdy będzie mógł wybrać wątek, który chce poruszyć. Kluby mają pojawić się już wkrótce w zakładce “Wiedza”. Po prawej stronie dostępny jest też krótki materiał video,  który przedstawia w jaki sposób mają działać i wyglądać „Kluby”. 

Zmienione zostało też logo aplikacji. Idąc za głosem specjalistów doszliśmy do wniosku, że ikona otwartego oka nie jest do końca intuicyjna, nie informuje dostatecznie na czym polega działanie aplikacji i jaki jest jej cel. Zdecydowaliśmy się, więc na wypracowanie nowego logo, które będzie bardziej przyjazne dla Was, użytkowników. Propozycji było kilka, ale po wspólnej burzy mózgów wybraliśmy wyróżniający się projekt, który najlepiej oddaje ideę aplikacji. Zależało nam, aby użytkownicy z niej korzystający czuli się przede wszystkim bezpiecznie, dlatego też oko zostało zastąpione przez grafikę, która bardziej symbolizuje dawanie wsparcia. Aktualna ikona jest już widoczna w nowej wersji aplikacji.

W najnowszej aktualizacji dostępna jest również opcja wyboru języka. Zmieniona została także kolejność wyświetlania się osób do rozmów w aplikacji. Obecnie pacjenci pojawiają się według: języka, choroby, zainteresowań. Dodatkowo profil użytkownika będzie teraz widoczny w nowym miejscu, w prawnym dolnym rogu ekranu. Zachęcamy was do pobrania nowej wersji aplikacji z Google Play lub App Store. Korzystajcie, to wszystko jest dla Was i dzięki Wam!

Artykuł opublikowany w ramach realizacji projektu „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.